ASSMANN WSW Components A-TB500-HA06H
A-TB500-HA06H picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-HA06H
Datasheet Download
A-TB500-HA06H.pdf
Availability of A-TB500-HA06H
QUANTITY
A-TB500-HA06H Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-HA06H
Internal Part NumberEIS-A-TB500-HA06H
Number of Levels1
Positions Per Level6
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-HA06H
Related LinksA-TB50, A-TB500-HA06H Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-HA06H Details Description
Related parts for A-TB500-HA06H
TRANS NPN DARL 60V 5A TO-220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HERMETIC SEAL SUB-ASSY datasheet.pdf
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC SMC datasheet.pdf
IC ETH MAC GB FRAMER 1020-UPBGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 31POS SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.01 OHM 1% 10W datasheet.pdf
MGRID HDR SHRD RA /STDF GFLF 38C datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
ENCODER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf