ASSMANN WSW Components A-TB500-HA12H
A-TB500-HA12H picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-HA12H
Datasheet Download
A-TB500-HA12H.pdf
Availability of A-TB500-HA12H
QUANTITY
A-TB500-HA12H Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-HA12H
Internal Part NumberEIS-A-TB500-HA12H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level12
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-HA12H
Related LinksA-TB50, A-TB500-HA12H Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-HA12H Details Description
Related parts for A-TB500-HA12H
IC EEPROM 16KBIT 2MHZ 8SSOPB datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
IC AUDIO PWM PROC 64TQFP datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 5.62"L X 3.25"W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.3 OHM 5% 1000W datasheet.pdf
RES 1.8 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf