ASSMANN WSW Components A-TB500-HA14V
A-TB500-HA14V picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-HA14V
Datasheet Download
A-TB500-HA14V.pdf
Availability of A-TB500-HA14V
QUANTITY
A-TB500-HA14V Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-HA14V
Internal Part NumberEIS-A-TB500-HA14V
Number of Levels1
Positions Per Level14
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current10A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-HA14V
Related LinksA-TB50, A-TB500-HA14V Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-HA14V Details Description
Related parts for A-TB500-HA14V
TWEEZER POINTED STRONG OO 4.72" datasheet.pdf
RES 2.55 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS PIN datasheet.pdf
IEEE 1394 CABLE datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES 8.45K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM 12VDC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 100W datasheet.pdf
SCREW,CAP,SOCKET HEAD datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf