ASSMANN WSW Components A-TB500-HA17H
A-TB500-HA17H picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-HA17H
Datasheet Download
A-TB500-HA17H.pdf
Availability of A-TB500-HA17H
QUANTITY
A-TB500-HA17H Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-HA17H
Internal Part NumberEIS-A-TB500-HA17H
Number of Levels1
Positions Per Level17
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-HA17H
Related LinksA-TB50, A-TB500-HA17H Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-HA17H Details Description
Related parts for A-TB500-HA17H
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS .100 SGL STR PCB datasheet.pdf
RES SMD 3.57 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
TVS DIODE 17.1VWM 27.7VC DO204AC datasheet.pdf
RES 24K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
SST DEBURRING WHEEL 14" 8S FIN datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 8K FLASH 16-QFN datasheet.pdf
CONN BARRIER STRIP 9CIRC .250 datasheet.pdf
CONN RECEPT 0.5MM 60POS SMD datasheet.pdf