ASSMANN WSW Components A-TB500-HA21H
A-TB500-HA21H picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-HA21H
Datasheet Download
A-TB500-HA21H.pdf
Availability of A-TB500-HA21H
QUANTITY
A-TB500-HA21H Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-HA21H
Internal Part NumberEIS-A-TB500-HA21H
Number of Levels1
Positions Per Level21
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-HA21H
Related LinksA-TB50, A-TB500-HA21H Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-HA21H Details Description
Related parts for A-TB500-HA21H
CONN HEADER 21POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 12.1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 250V Y5U RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
FIXED IND 47UH SMD datasheet.pdf