ASSMANN WSW Components A-TB500-HG03
A-TB500-HG03 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-HG03
Datasheet Download
A-TB500-HG03.pdf
Availability of A-TB500-HG03
QUANTITY
A-TB500-HG03 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-HG03
Internal Part NumberEIS-A-TB500-HG03
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Number of Levels1
Positions Per Level3
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating Orientation45° (135°) Angle with Board
Current15A
Voltage300V
Wire Gauge12-28 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrewless
FeaturesInterlocking (Side)
ColorGray
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-HG03
Related LinksA-TB50, A-TB500-HG03 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-HG03 Details Description
Related parts for A-TB500-HG03
JUMPER-H2730TR/C2016N/H2730TR 4" datasheet.pdf
MOD PWR ENT SHLD STD 10A QC PNL datasheet.pdf
TRIMMER 5M OHM 0.5W TH datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 1.6A T/R datasheet.pdf
RES 37.4K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 13 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 40VOUT 75W datasheet.pdf
IC TXRX CAN 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf