ASSMANN WSW Components A-TB500-OQ02CV
A-TB500-OQ02CV picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-OQ02CV
Datasheet Download
A-TB500-OQ02CV.pdf
Availability of A-TB500-OQ02CV
QUANTITY
A-TB500-OQ02CV Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-OQ02CV
Internal Part NumberEIS-A-TB500-OQ02CV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions2
Positions Per Level2
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Header OrientationVertical
Voltage - IEC-
Current - UL20A
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-OQ02CV
Related LinksA-TB500, A-TB500-OQ02CV Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-OQ02CV Details Description
Related parts for A-TB500-OQ02CV
ROUND STANDOFF 10-24 NYLON 2" datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 20AWG #4 PIDG datasheet.pdf
CBL RIBN 15COND 0.050 GRAY 275' datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 50V S2H 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 38TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf