ASSMANN WSW Components A-TB500-OQ03CH
A-TB500-OQ03CH picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-OQ03CH
Datasheet Download
A-TB500-OQ03CH.pdf
Availability of A-TB500-OQ03CH
QUANTITY
A-TB500-OQ03CH Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-OQ03CH
Internal Part NumberEIS-A-TB500-OQ03CH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions3
Positions Per Level3
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Header Orientation90°, Right Angle
Voltage - IEC-
Current - UL20A
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-OQ03CH
Related LinksA-TB500, A-TB500-OQ03CH Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-OQ03CH Details Description
Related parts for A-TB500-OQ03CH
IC REG LDO 1.8V 1.5A TO263-5 datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
TVS DIODE 12.1VWM 22VC DO204AC datasheet.pdf
WIRE & CABLE MARKERS datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
SGE1510-2-1200L-5000C datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 1M OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONN BARRIER STRIP 4CIRC .375 datasheet.pdf
SURGEPOD PRO TYPE1 SPD FOR 120V datasheet.pdf