Yageo AHA500FB-22R
AHA500FB-22R picture photo
Mfg. Part Number
AHA500FB-22R
Brief Description
RES CHAS MNT 22 OHM 1% 5W
Datasheet Download
AHA500FB-22R.pdf
Availability of AHA500FB-22R
QUANTITY
AHA500FB-22R Order Process
Ship out your order
Specifications of AHA500FB-22R
Internal Part NumberEIS-AHA500FB-22R
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22
Tolerance±1%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 250°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.591" L x 0.650" W (15.00mm x 16.50mm)
Height0.354" (9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AHA500FB-22R
Related LinksAHA500, AHA500FB-22R Datasheet, Yageo Distributor
AHA500FB-22R Details Description
Related parts for AHA500FB-22R
CONN RCPT WATERPROOF 3POS FEMALE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 54.9K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
RES 172K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 182 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 4PIN SLD CUP datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS GOLD R/A PLASTIC datasheet.pdf