ASSMANN WSW Components A-TB500-OQ04CH
A-TB500-OQ04CH picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-OQ04CH
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
TERMINAL BLOCK
Datasheet Download
A-TB500-OQ04CH.pdf
Availability of A-TB500-OQ04CH
QUANTITY
A-TB500-OQ04CH Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-OQ04CH
Internal Part NumberEIS-A-TB500-OQ04CH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series-
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions4
Positions Per Level4
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Header Orientation90°, Right Angle
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL20A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-OQ04CH
Related LinksA-TB500, A-TB500-OQ04CH Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-OQ04CH Details Description
Related parts for A-TB500-OQ04CH
RES SMD 698 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 6A 125V datasheet.pdf
BOARD DEMO COM-I/Q DEMOD 1GHZ datasheet.pdf
ETHERNET SWITCH 16 PORT RJ45 datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 296MA 800 MOHM datasheet.pdf
MID PROFILE 2 LEVEL 5.08 20POS datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V 1% BP 1812 datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 35V RADIAL datasheet.pdf