ASSMANN WSW Components A-TB500-OQ11CV
A-TB500-OQ11CV picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-OQ11CV
Datasheet Download
A-TB500-OQ11CV.pdf
Availability of A-TB500-OQ11CV
QUANTITY
A-TB500-OQ11CV Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-OQ11CV
Internal Part NumberEIS-A-TB500-OQ11CV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions11
Positions Per Level11
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Header OrientationVertical
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-OQ11CV
Related LinksA-TB500, A-TB500-OQ11CV Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-OQ11CV Details Description
Related parts for A-TB500-OQ11CV
DIODE SCHOTTKY 70V 70MA SOT23-3 datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM VM 16-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 3KV X7R 1808 datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 120MA 7 OHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX W/PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf