ASSMANN WSW Components A-TB500-OQ20CH
A-TB500-OQ20CH picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-OQ20CH
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Datasheet Download
A-TB500-OQ20CH.pdf
Availability of A-TB500-OQ20CH
QUANTITY
A-TB500-OQ20CH Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-OQ20CH
Internal Part NumberEIS-A-TB500-OQ20CH
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series-
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions20
Positions Per Level20
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Header Orientation90°, Right Angle
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL20A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-OQ20CH
Related LinksA-TB500, A-TB500-OQ20CH Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-OQ20CH Details Description
Related parts for A-TB500-OQ20CH
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.4PF 100V 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 128POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 14MFP datasheet.pdf
RES 1.87K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 770MA 230 MOHM datasheet.pdf
POT 350K OHM 2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
RES 9.1 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 161 I/O 484FBGA datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 2.4A TO277A datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 3.3VOUT datasheet.pdf