ASSMANN WSW Components A-TB500-T323
A-TB500-T323 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-T323
Datasheet Download
A-TB500-T323.pdf
Availability of A-TB500-T323
QUANTITY
A-TB500-T323 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-T323
Internal Part NumberEIS-A-TB500-T323
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level23
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current8A
Voltage300V
Wire Gauge14-26 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrew - Leaf Spring, Wire Guard
FeaturesInterlocking (Side)
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Screw ThreadM2.5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-T323
Related LinksA-TB50, A-TB500-T323 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-T323 Details Description
Related parts for A-TB500-T323
IC 2-TO-1 SEL/MUX TRI-ST 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC TXRX RS-485 3.3V 8-DIP datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 4V 20% 2917 datasheet.pdf
RES SMD 4.75K OHM 1% 0.8W 2010 datasheet.pdf
SIL VERTICAL PC TAIL PIN HEADER datasheet.pdf
CABLE 4COND 22AWG SHLD 100' datasheet.pdf
CONN FIBER SCRJ datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 3A 120V datasheet.pdf
OSC MEMS 64.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf