Vishay/Dale CMF5527R400FKRE39
CMF5527R400FKRE39 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5527R400FKRE39
Brief Description
RES 27.4 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5527R400FKRE39.pdf
Availability of CMF5527R400FKRE39
QUANTITY
CMF5527R400FKRE39 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5527R400FKRE39
Internal Part NumberEIS-CMF5527R400FKRE39
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5527R400FKRE39
Related LinksCMF5527R, CMF5527R400FKRE39 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5527R400FKRE39 Details Description
Related parts for CMF5527R400FKRE39
OSCILLATOR PROG 3.3V +-25PPM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 38 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
FERRITE INDUCTR TOROID 16MM OD datasheet.pdf
RES SMD 1.6 OHM 5% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CAP CER 51PF 100V 1% BP 0805 datasheet.pdf
RES 10 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 7.5 OHM 1% 5W datasheet.pdf
PNL MNT W/ WIRE 555NM 10MCD GRN datasheet.pdf
RES 140K OHM 1/2W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 200NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf