ASSMANN WSW Components A-TB500-T407SB
A-TB500-T407SB picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-T407SB
Datasheet Download
A-TB500-T407SB.pdf
Availability of A-TB500-T407SB
QUANTITY
A-TB500-T407SB Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-T407SB
Internal Part NumberEIS-A-TB500-T407SB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Number of Levels1
Positions Per Level7
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage300V
Wire Gauge12-20 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrew - Leaf Spring, Wire Guard
Features-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Screw ThreadM3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-T407SB
Related LinksA-TB500, A-TB500-T407SB Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-T407SB Details Description
Related parts for A-TB500-T407SB
CONN RECEPT 7 POS CST-100 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
IC COUNTER 14STG BINARY 16-SOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN BOOT FOR MRJ SERIES RJ PLUG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 1.5W DO204AL datasheet.pdf