ASSMANN WSW Components A-TB500-T419SB
A-TB500-T419SB picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-T419SB
Datasheet Download
A-TB500-T419SB.pdf
Availability of A-TB500-T419SB
QUANTITY
A-TB500-T419SB Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-T419SB
Internal Part NumberEIS-A-TB500-T419SB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level19
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage300V
Wire Gauge12-20 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrew - Leaf Spring, Wire Guard
Features-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Screw ThreadM3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-T419SB
Related LinksA-TB500, A-TB500-T419SB Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-T419SB Details Description
Related parts for A-TB500-T419SB
TVS DIODE 85.5VWM 137VC AXIAL datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT323 datasheet.pdf
RES SMD 8.06 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 10MA 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
OSC CRO 3180-3710 MHZ SMD .5X.5" datasheet.pdf
RES 5.11 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
DGTL ISO 3.75KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CAP CER 1PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf