IXYS Corporation FMM75-01F
FMM75-01F picture photo
Mfg. Part Number
FMM75-01F
Manufacturer
Product Category
FETs - Arrays
Brief Description
MOSFET 2N-CH 100V 75A I4-PAC-5
Datasheet Download
FMM75-01F.pdf
Availability of FMM75-01F
QUANTITY
FMM75-01F Order Process
Ship out your order
Specifications of FMM75-01F
Internal Part NumberEIS-FMM75-01F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Arrays
SeriesHiPerFET™
PackagingTube
FET Type2 N-Channel (Dual)
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C75A
Rds On (Max) @ Id, Vgs25 mOhm @ 50A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 4mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs180nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds-
Power - Max-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Casei4-Pac™-5
Supplier Device PackageISOPLUS i4-PAC™
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FMM75-01F
Related LinksFMM7, FMM75-01F Datasheet, IXYS Corporation Distributor
FMM75-01F Details Description
Related parts for FMM75-01F
CONN BACKSHELL DB25 GRAY PLASTIC datasheet.pdf
CARDEDGE 86POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.133 OHM 1% 10W datasheet.pdf
MOD CBL 25FT OPEN END COILED datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB datasheet.pdf
Crystal 36.0000MHz 30ppm 8pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf