ASSMANN WSW Components A-TB500-TA11
A-TB500-TA11 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-TA11
Datasheet Download
A-TB500-TA11.pdf
Availability of A-TB500-TA11
QUANTITY
A-TB500-TA11 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-TA11
Internal Part NumberEIS-A-TB500-TA11
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
Number of Levels1
Positions Per Level11
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current16A
Voltage250V
ColorBlue
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.3 Nm (2.6 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-TA11
Related LinksA-TB50, A-TB500-TA11 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-TA11 Details Description
Related parts for A-TB500-TA11
MOSFET N-CH 100V 320MA TO92-3 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 1A 6TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
INNER RING datasheet.pdf
TRAINING RF/PROD/ENG.DESIGN 2DAY datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 5PIN SLD CUP datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 257MA 720 MOHM datasheet.pdf
RJ45 NO SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
CONN MALE 8POS GOLD SLDR EYE datasheet.pdf