ASSMANN WSW Components A-TB500-TB03
A-TB500-TB03 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-TB03
Datasheet Download
A-TB500-TB03.pdf
Availability of A-TB500-TB03
QUANTITY
A-TB500-TB03 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-TB03
Internal Part NumberEIS-A-TB500-TB03
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Number of Levels1
Positions Per Level3
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current16A
Voltage250V
Wire Gauge14-22 AWG
ColorBlue
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.3 Nm (2.6 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-TB03
Related LinksA-TB50, A-TB500-TB03 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-TB03 Details Description
Related parts for A-TB500-TB03
RES 4.32K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 178K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
SPIRAL WRAP NYLON 3/8" X 100' datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 40A 8VQFN datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf
3+3 WAY EXT WALL MALE CRIMP datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
IC MCU ARM 32K FLASH 48LQFP datasheet.pdf
LGH 1/2 SGL END SHIELD LEAD datasheet.pdf
1500UF 40V 22.5X67.1 85C AXI datasheet.pdf
680UF 200V 30X45MM 105C 10000H datasheet.pdf