Aavid Thermalloy NX501101
NX501101 picture photo
Mfg. Part Number
NX501101
Manufacturer
Product Category
LED Thermal Products
Brief Description
R186-70 0.83C/W FORTIMO OSRAM
Datasheet Download
NX501101.pdf
Availability of NX501101
QUANTITY
NX501101 Order Process
Ship out your order
Specifications of NX501101
Internal Part NumberEIS-NX501101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package8
Category Optoelectronics
FamilyLED Thermal Products
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NX501101
Related LinksNX50, NX501101 Datasheet, Aavid Thermalloy Distributor
NX501101 Details Description
Related parts for NX501101
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 1.96K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 450V SCREW datasheet.pdf
IC OSC SILICON 7.3728MHZ 8-MSOP datasheet.pdf
KIT PROFESSIONAL INSTALLER S datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 3.78VA CHAS MNT datasheet.pdf
RES 9.9K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf