ECS Inc. International ECS-286.3-18-5PX-F-EN-TR
ECS-286.3-18-5PX-F-EN-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-286.3-18-5PX-F-EN-TR
Brief Description
Crystal 28.63636MHz 30ppm 18pF 30 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ECS-286.3-18-5PX-F-EN-TR.pdf
Availability of ECS-286.3-18-5PX-F-EN-TR
QUANTITY
ECS-286.3-18-5PX-F-EN-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-286.3-18-5PX-F-EN-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-286.3-18-5PX-F-EN-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCSM-7 Series Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCSM-7X
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency28.63636MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.169" (4.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-286.3-18-5PX-F-EN-TR
Related LinksECS-286.3-18, ECS-286.3-18-5PX-F-EN-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-286.3-18-5PX-F-EN-TR Details Description
Related parts for ECS-286.3-18-5PX-F-EN-TR
IC EEPROM 1KBIT 2MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS 3.3MM DL TIN datasheet.pdf
D-351-56T RING VERSAKRIMP datasheet.pdf
RES 97.6K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 10VOUT 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
1500 TB RIS CLA WF SOLID datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf