Panasonic Electronic Components ETQ-P3W2R2WFN
ETQ-P3W2R2WFN picture photo
Mfg. Part Number
ETQ-P3W2R2WFN
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 9A 17.8 MOHM SMD
Datasheet Download
ETQ-P3W2R2WFN.pdf
Availability of ETQ-P3W2R2WFN
QUANTITY
ETQ-P3W2R2WFN Order Process
Ship out your order
Specifications of ETQ-P3W2R2WFN
Internal Part NumberEIS-ETQ-P3W2R2WFN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesPCC-M0630W
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance2.2µH
Tolerance±20%
Current Rating9A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)17.8 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ETQ-P3W2R2WFN
Related LinksETQ-P3, ETQ-P3W2R2WFN Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ETQ-P3W2R2WFN Details Description
Related parts for ETQ-P3W2R2WFN
RES SMD 39 OHM 5% 3W Z BEND datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm Series 30 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB ROM 40DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 33.3VWM DO204AL datasheet.pdf
CONN HEADER 6 PWR 24SGL 2.36MM datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M6 NYLON 23MM datasheet.pdf
RES SMD 31.6K OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 9.1UH 290MA 900 MOHM datasheet.pdf