ASSMANN WSW Components A-TB500-TB11
A-TB500-TB11 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-TB11
Datasheet Download
A-TB500-TB11.pdf
Availability of A-TB500-TB11
QUANTITY
A-TB500-TB11 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-TB11
Internal Part NumberEIS-A-TB500-TB11
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
Number of Levels1
Positions Per Level11
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current16A
Voltage250V
Wire Gauge14-22 AWG
ColorBlue
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.3 Nm (2.6 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-TB11
Related LinksA-TB50, A-TB500-TB11 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-TB11 Details Description
Related parts for A-TB500-TB11
Connector Header 28 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 3MHZ RRO 16SSOP datasheet.pdf
ADAPTER RJ45-15POS MALE DB BLACK datasheet.pdf
TOOL WIRING JIG FOR SOLDER PLUG datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 825K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 53.3VC 214AB datasheet.pdf
CAP FILM 820NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf
TV 37C 37#22D PIN RECP datasheet.pdf
PLUG COMPONENT 6POS datasheet.pdf