ASSMANN WSW Components A-TB500-TG19
A-TB500-TG19 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-TG19
Datasheet Download
A-TB500-TG19.pdf
Availability of A-TB500-TG19
QUANTITY
A-TB500-TG19 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-TG19
Internal Part NumberEIS-A-TB500-TG19
Number of Levels1
Positions Per Level19
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating Orientation45° (135°) Angle with Board
Current15A
Voltage300V
ColorBlue
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-TG19
Related LinksA-TB50, A-TB500-TG19 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-TG19 Details Description
Related parts for A-TB500-TG19
IC UNIV BUS DVR 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 649 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS STR 5MM datasheet.pdf
FIXED IND 270NH SMD datasheet.pdf
LED EASYWHT COOL WHT 5000K 2SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
POT 2.5K OHM 300W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE PIN RA datasheet.pdf