ASSMANN WSW Components A-TB500-TI07
A-TB500-TI07 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-TI07
Datasheet Download
A-TB500-TI07.pdf
Availability of A-TB500-TI07
QUANTITY
A-TB500-TI07 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-TI07
Internal Part NumberEIS-A-TB500-TI07
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Number of Levels1
Positions Per Level7
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-TI07
Related LinksA-TB50, A-TB500-TI07 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-TI07 Details Description
Related parts for A-TB500-TI07
IC OPAMP JFET 10MHZ 8DIP datasheet.pdf
IC DRIVER MOSFET 12A HS 8-DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS STACKNG 15GOLD datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
EXPLOSIONPROOF LIMIT SWES LSX datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GATE DRVR 16SOIC datasheet.pdf
Connector Socket 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 590MA 180 MOHM datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 70NS 56VFBGA datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
TFIT POLY MOLDED P datasheet.pdf
CAP TANT POLY 750UF 75V CHA MNT datasheet.pdf