ASSMANN WSW Components A-TB500-TI10
A-TB500-TI10 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-TI10
Datasheet Download
A-TB500-TI10.pdf
Availability of A-TB500-TI10
QUANTITY
A-TB500-TI10 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-TI10
Internal Part NumberEIS-A-TB500-TI10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
Number of Levels1
Positions Per Level10
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-TI10
Related LinksA-TB50, A-TB500-TI10 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-TI10 Details Description
Related parts for A-TB500-TI10
TVS DIODE 100VWM 162VC SMA datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC VOLT DETECT LP 3.60V SC70-3 datasheet.pdf
CONN RECEPT 1.25MM 10POS datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV DARL 4SMD datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG GRY SHLD 1000' datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 5.08MM datasheet.pdf