ASSMANN WSW Components A-TB500-TL20SB
A-TB500-TL20SB picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-TL20SB
Datasheet Download
A-TB500-TL20SB.pdf
Availability of A-TB500-TL20SB
QUANTITY
A-TB500-TL20SB Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-TL20SB
Internal Part NumberEIS-A-TB500-TL20SB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level20
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current10A
Voltage300V
Wire Gauge12-22 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrew - Leaf Spring, Wire Guard
Features-
ColorGray
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - Plating-
Clamp Material - PlatingPhosphor Bronze
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-TL20SB
Related LinksA-TB500, A-TB500-TL20SB Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-TL20SB Details Description
Related parts for A-TB500-TL20SB
MODULE PIP 12VIN 8A ADJ T/H datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 20% 2812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
CAP CER 5PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER 47UF 20% 10V T/H datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SPRG TERM BLK HORIZ 500MM 3CGREE datasheet.pdf
IC MPU I.MX53 1.2GHZ 529TEPBGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf
4700UF 63V 35X80MM 85C 20000H datasheet.pdf