ASSMANN WSW Components A-TB500-TP10
A-TB500-TP10 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-TP10
Datasheet Download
A-TB500-TP10.pdf
Availability of A-TB500-TP10
QUANTITY
A-TB500-TP10 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-TP10
Internal Part NumberEIS-A-TB500-TP10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
Number of Levels1
Positions Per Level10
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating Orientation45° (135°) Angle with Board
Current10A
Voltage300V
ColorGray
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-TP10
Related LinksA-TB50, A-TB500-TP10 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-TP10 Details Description
Related parts for A-TB500-TP10
RECT BRIDGE GPP 200V 15A GBPC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.2A 5SOT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT SC70-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN datasheet.pdf
Connector Socket 64 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 2.7NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf