Maxim Integrated MAX6385XS19D6-T
MAX6385XS19D6-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6385XS19D6-T
Brief Description
IC MPU/RESET CIRC 1.90V SC70-4
Datasheet Download
MAX6385XS19D6-T.pdf
Availability of MAX6385XS19D6-T
QUANTITY
MAX6385XS19D6-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6385XS19D6-T
Internal Part NumberEIS-MAX6385XS19D6-T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 22/Mar/2015
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High
Reset Timeout560 ms Minimum
Voltage - Threshold1.9V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-82A, SOT-343
Supplier Device PackageSC-70-4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6385XS19D6-T
Related LinksMAX6385, MAX6385XS19D6-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6385XS19D6-T Details Description
Related parts for MAX6385XS19D6-T
CONN PLUG 20POS PANEL MOUNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
VARISTOR 819V 7.5KA DISC 24MM datasheet.pdf
IC FIFO ASYNCH 1KX9 12NS 32PLCC datasheet.pdf
IC TXRX RS232 ESD LP 24SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 130V 2W SMBJ datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf