TXC CORPORATION 9C-25.000MAAE-T
9C-25.000MAAE-T picture photo
Mfg. Part Number
9C-25.000MAAE-T
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 30ppm 12pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S
Datasheet Download
9C-25.000MAAE-T.pdf
Availability of 9C-25.000MAAE-T
QUANTITY
9C-25.000MAAE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C-25.000MAAE-T
Internal Part NumberEIS-9C-25.000MAAE-T
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC-49S
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.161" (4.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C-25.000MAAE-T
Related Links9C-25.0, 9C-25.000MAAE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9C-25.000MAAE-T Details Description
Related parts for 9C-25.000MAAE-T
CONN HEADER VERT .100 6POS TIN datasheet.pdf
RES 1M OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 47 OHM 70W 5% TO247 datasheet.pdf
IC ADC 16BIT PSEUDO-DIFF 10MSOP datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE 50POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
DIODE 1PH 12A 100V GBPC-W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf