CUI Inc. VHK150W-Q24-S15-DIN
VHK150W-Q24-S15-DIN picture photo
Mfg. Part Number
VHK150W-Q24-S15-DIN
Brief Description
DC/DC CONVERTER 15V 150W
Datasheet Download
VHK150W-Q24-S15-DIN.pdf
Availability of VHK150W-Q24-S15-DIN
QUANTITY
VHK150W-Q24-S15-DIN Order Process
Ship out your order
Specifications of VHK150W-Q24-S15-DIN
Internal Part NumberEIS-VHK150W-Q24-S15-DIN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Supply Safety Standards, Agencies and Marks
RoHS InformationVHK150W-DIN Series Cert of Compliance
3D ModelVHK150W-Q24-S15-DIN
Standard Package12
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyDC DC Converters
SeriesVHK150W-DIN
PackagingBulk
TypeIsolated with Remote On/Off and UVLO
Voltage - Input9 ~ 36 V
Output15V
Number of Outputs1
Output - 1 @ Current (Max)15 VDC @ 10A
Output - 4 @ Current (Max)-
Power (Watts)150W
Applications*
Mounting TypeDIN Rail
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency86%
Package / CaseModule
Size / Dimension4.23" L x 4.01" W x 2.07" H (107.4mm x 101.9mm x 52.6mm)
Power (Watts) - Max150W
ApprovalsCE
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VHK150W-Q24-S15-DIN
Related LinksVHK150W-Q, VHK150W-Q24-S15-DIN Datasheet, CUI Inc. Distributor
VHK150W-Q24-S15-DIN Details Description
Related parts for VHK150W-Q24-S15-DIN
KNOB BLK GLOSS.685"DIA.125"SHAFT datasheet.pdf
IC DC/DC CONVERTER STEPUP SIP9 datasheet.pdf
NUT DRIVER HEX SOCKET 10MM 7.36" datasheet.pdf
IC POWER SWITCH HI SIDE 4-TMLF datasheet.pdf
PNEUM ACCESS INDUCATOR BLUE datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 1.5W 1218 datasheet.pdf
RES 34.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 500MA 250VAC 50VDC datasheet.pdf
RES SMD 5K OHM 0.01% 1/5W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 37.4 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
EVAL BRD FOR DCM300P240T600A40 datasheet.pdf
RES NETWORK 8 RES 56 OHM 9LBGA datasheet.pdf