ASSMANN WSW Components A-TB500-TP15
A-TB500-TP15 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-TP15
Datasheet Download
A-TB500-TP15.pdf
Availability of A-TB500-TP15
QUANTITY
A-TB500-TP15 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-TP15
Internal Part NumberEIS-A-TB500-TP15
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level15
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating Orientation45° (135°) Angle with Board
Current10A
Voltage300V
ColorGray
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-TP15
Related LinksA-TB50, A-TB500-TP15 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-TP15 Details Description
Related parts for A-TB500-TP15
IC TRANSLATOR DUAL 3.3V 8-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
HEATSHRINK POLY 3/16" BLK 500' datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 12V 6A 8-TSSOP datasheet.pdf
POWER COUPLER datasheet.pdf
RND SPACER 0.125" NYLON 12.19MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 2W TMINIP2 datasheet.pdf
25+25 DIL SMT PLUG 4MM HIGH datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS SQ FLNG W/SCKT datasheet.pdf