Taiyo Yuden UMK105CH121JV-F
UMK105CH121JV-F picture photo
Mfg. Part Number
UMK105CH121JV-F
Brief Description
CAP CER 120PF 50V C0H 0402
Datasheet Download
UMK105CH121JV-F.pdf
Availability of UMK105CH121JV-F
QUANTITY
UMK105CH121JV-F Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK105CH121JV-F
Internal Part NumberEIS-UMK105CH121JV-F
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK105CH121JV-F
Related LinksUMK105C, UMK105CH121JV-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK105CH121JV-F Details Description
Related parts for UMK105CH121JV-F
TERM BLOCK PLUG 2POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 10POS TIN WW R/A datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 20CLCC datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
RES 2.5M OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
ADC 12BIT +SIGN SER I/O 16-SOIC datasheet.pdf
2MM SHROUDED BOARD MNT HDR 6 POS datasheet.pdf