ASSMANN WSW Components A-TB500-TP19
A-TB500-TP19 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-TP19
Datasheet Download
A-TB500-TP19.pdf
Availability of A-TB500-TP19
QUANTITY
A-TB500-TP19 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-TP19
Internal Part NumberEIS-A-TB500-TP19
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level19
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating Orientation45° (135°) Angle with Board
Current10A
Voltage300V
ColorGray
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-TP19
Related LinksA-TB50, A-TB500-TP19 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-TP19 Details Description
Related parts for A-TB500-TP19
CONN HEADER 20POS .100 VERT TIN datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 150 OHM 16SOIC datasheet.pdf
IC PROM SER 200K 8-SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN 400V 1A POWERDI123 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 5A I-PAK datasheet.pdf
CONVERTER AC-DC 24V 0.21A 5W datasheet.pdf
CAP ALUM 5300UF 450V SCREW datasheet.pdf
TAPE GENERAL MASKING 48MMX55M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 7.59K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf