ASSMANN WSW Components A-TB500-TP24
A-TB500-TP24 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-TP24
Datasheet Download
A-TB500-TP24.pdf
Availability of A-TB500-TP24
QUANTITY
A-TB500-TP24 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-TP24
Internal Part NumberEIS-A-TB500-TP24
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level24
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating Orientation45° (135°) Angle with Board
Current10A
Voltage300V
ColorGray
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-TP24
Related LinksA-TB50, A-TB500-TP24 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-TP24 Details Description
Related parts for A-TB500-TP24
MOSFET N-CH 100V 9.7A D2PAK datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 130MA 2.2 OHM SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 3.9K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN FFC VERT 30POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 3A TO277A datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS UNSHD VERT T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
PIN, CLEVIS datasheet.pdf
IC OSC SILICON 5MHZ 8-MSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf