ASSMANN WSW Components A-TB500-TQ06SB
A-TB500-TQ06SB picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-TQ06SB
Datasheet Download
A-TB500-TQ06SB.pdf
Availability of A-TB500-TQ06SB
QUANTITY
A-TB500-TQ06SB Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-TQ06SB
Internal Part NumberEIS-A-TB500-TQ06SB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Number of Levels1
Positions Per Level6
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating Orientation45° (135°) Angle with Board
Current15A
Voltage300V
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-TQ06SB
Related LinksA-TB500, A-TB500-TQ06SB Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-TQ06SB Details Description
Related parts for A-TB500-TQ06SB
CONN HEADER 14POS R/A GOLD T/H datasheet.pdf
IC INVERTER SGL HS CMOS SC-88A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
MACHINE SCREW CHEESE SLOTTED M5 datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL., TYP C, AFS 2, T datasheet.pdf
HEAT SINK datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf