ASSMANN WSW Components A-TB500-TR09V
A-TB500-TR09V picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-TR09V
Datasheet Download
A-TB500-TR09V.pdf
Availability of A-TB500-TR09V
QUANTITY
A-TB500-TR09V Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-TR09V
Internal Part NumberEIS-A-TB500-TR09V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Number of Levels1
Positions Per Level9
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current20A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass
Clamp Material - Plating-
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.27 Nm (2.4 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-TR09V
Related LinksA-TB50, A-TB500-TR09V Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-TR09V Details Description
Related parts for A-TB500-TR09V
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
IC REG QD BCK/LINEAR 16WLCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 26.1 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5K OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf