ASSMANN WSW Components A-TB500-V303R
A-TB500-V303R picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-V303R
Datasheet Download
A-TB500-V303R.pdf
Availability of A-TB500-V303R
QUANTITY
A-TB500-V303R Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-V303R
Internal Part NumberEIS-A-TB500-V303R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Number of Levels1
Positions Per Level3
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal and Vertical with Board
Current10A
Voltage300V
Wire Gauge12-22 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrew - Rising Cage Clamp
Features-
ColorGray
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - Plating-
Clamp Material - PlatingBrass - Nickel Plated
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-V303R
Related LinksA-TB50, A-TB500-V303R Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-V303R Details Description
Related parts for A-TB500-V303R
IC REG SWTCHD CAP INV 50MA 8SOIC datasheet.pdf
PATCHCORD VIDEO MIDSIZE 9' YEL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 24-QFN datasheet.pdf
RES 52.3 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 20PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN 1.0/2.3 JACK 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 30W datasheet.pdf
DBL KEY EXCHANGE FLEX ACTUATOR datasheet.pdf
CAP FILM 40UF 5% 450VDC RADIAL5 datasheet.pdf