ASSMANN WSW Components A-TB500-VI05H
A-TB500-VI05H picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-VI05H
Datasheet Download
A-TB500-VI05H.pdf
Availability of A-TB500-VI05H
QUANTITY
A-TB500-VI05H Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-VI05H
Internal Part NumberEIS-A-TB500-VI05H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Number of Levels1
Positions Per Level5
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current16A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass
Clamp Material - Plating-
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-VI05H
Related LinksA-TB50, A-TB500-VI05H Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-VI05H Details Description
Related parts for A-TB500-VI05H
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 6-DIP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 820K OHM 1206 datasheet.pdf
POT 500 OHM 1.5W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
RES 2.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 13POS SKT datasheet.pdf
BUZZ PIEZO CIRC 42.85MM PANEL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 90W datasheet.pdf
RES 357K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 471MA 1.37 OHM datasheet.pdf