ASSMANN WSW Components A-TB500-VI11H
A-TB500-VI11H picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-VI11H
Datasheet Download
A-TB500-VI11H.pdf
Availability of A-TB500-VI11H
QUANTITY
A-TB500-VI11H Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-VI11H
Internal Part NumberEIS-A-TB500-VI11H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
Number of Levels1
Positions Per Level11
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current16A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass
Clamp Material - Plating-
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-VI11H
Related LinksA-TB50, A-TB500-VI11H Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-VI11H Details Description
Related parts for A-TB500-VI11H
RES SMD 160 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR 16BIT N-INV 48SSOP datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 230MHZ 8SOIC datasheet.pdf
UDOC FLASH DISK 2GB datasheet.pdf
IC COUNTER BINARY 4BIT 16SOIC datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS62236-571 datasheet.pdf
RES 169 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 6.25K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
FUSE 500A 660V AC C.S.A. LINK datasheet.pdf
HD 38999 88C 88#23 PIN RECP datasheet.pdf
Capacitors TRIMMER 8.5-40PF 100V SMD datasheet.pdf