Murata Electronics North America FSSA151005RNN00S
FSSA151005RNN00S picture photo
Mfg. Part Number
FSSA151005RNN00S
Manufacturer
Product Category
Ferrite Disks and Plates
Brief Description
FERRITES
Datasheet Download
FSSA151005RNN00S.pdf
Availability of FSSA151005RNN00S
QUANTITY
FSSA151005RNN00S Order Process
Ship out your order
Specifications of FSSA151005RNN00S
Internal Part NumberEIS-FSSA151005RNN00S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Filters
FamilyFerrite Disks and Plates
SeriesFSSA
Filter TypeFerrite Plate
Size / Dimension0.60" L x 0.20" W x 0.02" H (15.0mm x 5.0mm x 0.5mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FSSA151005RNN00S
Related LinksFSSA1510, FSSA151005RNN00S Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
FSSA151005RNN00S Details Description
Related parts for FSSA151005RNN00S
CONN RECEPT VERT 32POS 1.27MM datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
RES SMD 115 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 6A 250VAC 75VDC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 1A SOD123F datasheet.pdf
RES SMD 332K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONN MOD JACK datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
CAP POLY 100UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS PIN datasheet.pdf