ASSMANN WSW Components A-TB500-VK10
A-TB500-VK10 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-VK10
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Datasheet Download
A-TB500-VK10.pdf
Availability of A-TB500-VK10
QUANTITY
A-TB500-VK10 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-VK10
Internal Part NumberEIS-A-TB500-VK10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series-
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions10
Positions Per Level10
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Header Orientation45°
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL15A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating Finish-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-VK10
Related LinksA-TB50, A-TB500-VK10 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-VK10 Details Description
Related parts for A-TB500-VK10
TRANS 4NPN 40V 0.2A 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.15KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 910 OHM 0804 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS SKT datasheet.pdf
RES 101.56K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 2.048MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf