SiTIME SIT3809AI-D-33EZ
SIT3809AI-D-33EZ picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-D-33EZ
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.3V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-D-33EZ.pdf
Availability of SIT3809AI-D-33EZ
QUANTITY
SIT3809AI-D-33EZ Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-D-33EZ
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-D-33EZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3809
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-D-33EZ
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-D-33EZ Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-D-33EZ Details Description
Related parts for SIT3809AI-D-33EZ
CAP ALUM 10UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.33 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP ARRAY 1000PF 50V X7R 0612 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
SL SMT RA HDR 30 SAU 3POS datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 40POS GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS CORD SOCKET datasheet.pdf