Vishay/Vitramon VJ0805D4R3CXAAJ
VJ0805D4R3CXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D4R3CXAAJ
Brief Description
CAP CER 4.3PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D4R3CXAAJ.pdf
Availability of VJ0805D4R3CXAAJ
QUANTITY
VJ0805D4R3CXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D4R3CXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D4R3CXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D4R3CXAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D4R3CXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D4R3CXAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D4R3CXAAJ
HDI RECP ASSY 4 ROW 260 POS datasheet.pdf
FILTER LINE RFI COMPACT WIRE 1A datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.75W TH datasheet.pdf
RES SMD 787K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
1.5 MINI CT LATTICE REC KEY B datasheet.pdf
RES 7.87 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 18BIT I2C 3.75SPS 8DFN datasheet.pdf
POS SENSOR ROTARY 12-BIT 8-SOIC datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOD323 datasheet.pdf