Fujitsu Semiconductor America Inc. MB39C014PN-G-K1EFE1
MB39C014PN-G-K1EFE1 picture photo
Mfg. Part Number
MB39C014PN-G-K1EFE1
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Brief Description
IC REG BUCK ADJ 0.8A SYNC 10SON
Datasheet Download
MB39C014PN-G-K1EFE1.pdf
Availability of MB39C014PN-G-K1EFE1
QUANTITY
MB39C014PN-G-K1EFE1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MB39C014PN-G-K1EFE1
Internal Part NumberEIS-MB39C014PN-G-K1EFE1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginNew Package Specifications 12/May/2015
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FunctionStep-Down
Output ConfigurationPositive
TopologyBuck
Output TypeAdjustable
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)2.5V
Voltage - Input (Max)5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)0.446V
Voltage - Output (Max)3.564V
Current - Output800mA
Frequency - Switching2MHz, 3.2MHz
Synchronous RectifierYes
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case10-WFDFN Exposed Pad
Supplier Device Package10-SON (3x3)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MB39C014PN-G-K1EFE1
MB39C014PN-G-K1EFE1 Details Description
Related parts for MB39C014PN-G-K1EFE1
IC ADC DUAL 14BIT 10MSPS 64QFN datasheet.pdf
IC 80C51 MCU 4K OTP 20-DIP datasheet.pdf
RES SMD 0.15 OHM 2% 1/5W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 31.6K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 2000PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
VARISTOR 180V 800A DISC 5MM datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 15NS 44TSOP datasheet.pdf
CONN ADAPT SMA PLUG TO TNC JACK datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 09VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN DIP 14POS .1" X .1" TIN datasheet.pdf