ASSMANN WSW Components A-TB508-OQ05CH
A-TB508-OQ05CH picture photo
Mfg. Part Number
A-TB508-OQ05CH
Datasheet Download
A-TB508-OQ05CH.pdf
Availability of A-TB508-OQ05CH
QUANTITY
A-TB508-OQ05CH Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB508-OQ05CH
Internal Part NumberEIS-A-TB508-OQ05CH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions5
Positions Per Level5
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Header Orientation90°, Right Angle
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating Finish-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB508-OQ05CH
Related LinksA-TB508, A-TB508-OQ05CH Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB508-OQ05CH Details Description
Related parts for A-TB508-OQ05CH
CAP CER 0.22UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeB 1.0 4 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
LED PMI SNAP-IN RED/GRN PVC FREE datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
16+16 DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD datasheet.pdf