ASSMANN WSW Components A-TB508-OQ19CV
A-TB508-OQ19CV picture photo
Mfg. Part Number
A-TB508-OQ19CV
Datasheet Download
A-TB508-OQ19CV.pdf
Availability of A-TB508-OQ19CV
QUANTITY
A-TB508-OQ19CV Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB508-OQ19CV
Internal Part NumberEIS-A-TB508-OQ19CV
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions19
Positions Per Level19
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Header OrientationVertical
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB508-OQ19CV
Related LinksA-TB508, A-TB508-OQ19CV Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB508-OQ19CV Details Description
Related parts for A-TB508-OQ19CV
Crystal 3.579545MHz 30ppm 17pF 150 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 22POS 15AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK 0.100" R/A TH 30 GOLD datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 76 TYPE A 12POS datasheet.pdf
CABLE 13POS .100 JUMPER 12 INCH datasheet.pdf