ASSMANN WSW Components A-TB508-OQ24CV
A-TB508-OQ24CV picture photo
Mfg. Part Number
A-TB508-OQ24CV
Datasheet Download
A-TB508-OQ24CV.pdf
Availability of A-TB508-OQ24CV
QUANTITY
A-TB508-OQ24CV Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB508-OQ24CV
Internal Part NumberEIS-A-TB508-OQ24CV
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions24
Positions Per Level24
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Header OrientationVertical
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB508-OQ24CV
Related LinksA-TB508, A-TB508-OQ24CV Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB508-OQ24CV Details Description
Related parts for A-TB508-OQ24CV
RES SMD 22.6K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 12 OHM 1206 datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 8X1 20DIP datasheet.pdf
CONN FFC PIN HSG 16POS 2.54MM datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf