Rohm Semiconductor MNR18E0APJ180
MNR18E0APJ180 picture photo
Mfg. Part Number
MNR18E0APJ180
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 18 OHM 1506
Datasheet Download
MNR18E0APJ180.pdf
Availability of MNR18E0APJ180
QUANTITY
MNR18E0APJ180 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR18E0APJ180
Internal Part NumberEIS-MNR18E0APJ180
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMNR
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)18
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1506, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.150" L x 0.063" W (3.80mm x 1.60mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR18E0APJ180
Related LinksMNR18E, MNR18E0APJ180 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR18E0APJ180 Details Description
Related parts for MNR18E0APJ180
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 36POS datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 65MA SOT89-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN PLUG 15+PE INLINE PIN CRIMP datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 2POS datasheet.pdf