ASSMANN WSW Components A-TB508-T224SB
A-TB508-T224SB picture photo
Mfg. Part Number
A-TB508-T224SB
Datasheet Download
A-TB508-T224SB.pdf
Availability of A-TB508-T224SB
QUANTITY
A-TB508-T224SB Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB508-T224SB
Internal Part NumberEIS-A-TB508-T224SB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level24
Pitch0.200" (5.08mm)
Mating Orientation45° (135°) Angle with Board
Current10A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Screw ThreadM2.5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB508-T224SB
Related LinksA-TB508, A-TB508-T224SB Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB508-T224SB Details Description
Related parts for A-TB508-T224SB
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 10W datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY 8POS R/A DUAL datasheet.pdf
LED 7SEG .56" SGL 565NM GRN CA datasheet.pdf
GDT 230V 15% 5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
VRAL GEARBOX 10:1 FRAMEC 46MM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.1A 125V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 4PDT 15A 125V datasheet.pdf
VARISTOR 558V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf